Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych

Wiele osób potrzebuje do swojej dyspozycji samochodu i zastanawia się, którą z opcji dostępnych na rynku wybrać. Nie każdy chce decydować się na kredyt samochodowy i w związku z tym poszukuje alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich z pewnością jest wynajem długoterminowy samochodu w TopCars Jego zalety to nie tylko stała miesięczna rata i minimum formalności, ale również maksymalna wygoda przy wyjątkowo korzystnej cenie. Warto zapoznać się więc ze szczegółami oferty i przekona się, jak bardzo może się ona okazać atrakcyjna.

Wynajem długoterminowy – na co zwracać uwagę?

Obecnie wejście w posiadanie samochodu nie jest wcale proste. Nie zachęcają do tego nie tylko wysokie raty kredytów spotęgowane przez inflację, ale również problemy z dostępnością nowych modeli. Wiele osób potrzebuje pojazdu natychmiast, nie może więc pozwolić sobie na kilkumiesięczne oczekiwanie na jego sprowadzenie. Oferta od wypożyczalni oferującej auta długoterminowo do wypożyczenia to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy borykają się z tego rodzaju problemami. Wynajem długoterminowy proponowany jest tu „od ręki”, a atrakcyjne warunki, choć powszechnie kojarzone jako polecane przede wszystkim firmom, są tutaj dostępne również dla klienta indywidualnego.

Atrakcyjność wynajmu długoterminowego zwykle związana jest z jego przystępną ceną. Na poziom zadowolenia z takiego rozwiązania wpływa jednak także kilka innych czynników. Za najważniejsze uznaje się:

 • przejrzystość warunków wynajmu;

 • możliwość płacenia stałej, miesięcznej raty;

 • czytelność informacji na temat pobieranej kaucji i warunków jej odzyskania;

 • szczegółowość informacji dot. limitu kilometrów;

 • przejrzystą tabelę opłat dodatkowych.

Wypożyczalnia aut poleca klientom indywidualnym wynajem długoterminowy nie tylko bez kaucji, ale i bez blokady środków stosowanej często jako alternatywa dla niej. Osoba prywatna, zainteresowana takim rozwiązaniem, nie musi też liczyć się z tak zwanymi opłatami przygotowawczymi. Od początku dysponuje wiedzą na temat tego, ile będzie wynosić miesięczna rata, a to pozwala na zaplanowanie takiego wydatku w domowym budżecie.

Także kwestie związane z limitem kilometrów są rozwiązane w sposób całkowicie przejrzysty dla klienta. W podstawowym wariancie limit ten wynosi aż 4000 km na miesiąc, więc pojazd może być używany codziennie, a i tak nie trzeba obawiać się ryzyka przekroczenia powyższego limitu. Co więcej, może on zostać w każdym momencie zwiększony. Można więc dostosować go do indywidualnych potrzeb.

Wypożyczalnia samochodów na długi termin – plusy tego rozwiązania

Osoby zainteresowane wynajmem długoterminowym decydują się na takie rozwiązanie z przynajmniej kilku powodów. Wśród tych, które są wymieniane najczęściej, znajdują się:

 • potrzeba posiadania samochodu bez konieczności zaciągania kredytu;

 • chęć przetestowania konkretnego modelu przed podjęciem decyzji o jego zakupie;

 • możliwość korzystania z nowego samochodu przy kosztach, które w innych okolicznościach umożliwiałyby wyłącznie zakup starszego pojazdu.

Klienci wypożyczalni aut TopCars cenią sobie możliwość korzystania z nowej floty samochodowej. Zwracają uwagę również na to, że mogą liczyć na wsparcie przy wyborze modelu samochodu na wynajem, a jednocześnie nie muszą samodzielnie podejmować decyzji o zakupie i rodzajach ubezpieczenia. Jeśli decydują się na osobistą wizytę w siedzibie firmy, mogą oczekiwać też pomocy przy wypełnianiu formalności. Nie ma tu mowy o sytuacji, w której poszczególne zapisy umowy są niejasne i nikt nie zadaje sobie trudu, aby pomóc w ich interpretacji. Pojazdy przekazywane klientowi w dniu wypożyczenia są nie tylko w pełni sprawne, ale również czyste. Wszystkie mają ważny przegląd techniczny i pozostają gotowe do jazdy nawet wówczas, jeśli ta ma liczyć wiele kilometrów.

Wynajem długoterminowy – wsparcie dla klienta

Podczas jazdy samochodem może dojść do wielu nieoczekiwanych zdarzeń. Wypożyczalnia nie przestaje opiekować się klientami w dniu podpisania umowy dotyczącej wynajmu długoterminowego. TopCars dba o terminowość przeglądów, serwisy, naprawę ew. uszkodzeń. Warto zaznaczyć, że to firma wynajmująca auto ponosi koszty napraw eksploatacyjnych, wymiany opon i czynności serwisowych. Co równie ważne, wszystkie terminy realizacji serwisów są dostosowywane do możliwości i dyspozycji klienta. Profesjonalna opieka sprawia, że klient może czuć się pewnie bez względu na okoliczności.

Wypożyczenie samochodu prywatnie – jakie dokumenty są potrzebne?

Wypożyczalnia samochodów TopCars znana jest przede wszystkim z tego, że wymaga zaledwie minimum formalności, nawet jeśli klient zamierza wynająć samochód na długi czas. Lista dokumentów wymaganych od osoby prywatnej nie jest długa i obejmuje:

 • dowód osobisty lub paszport;

 • prawo jazdy,

 • imienną kartę kredytową lub debetową.

Osoba prywatna decydująca się na najem długoterminowy musi mieć też ukończone przynajmniej 21 lat i ważne prawo jazdy wydane przynajmniej 12 miesięcy przed dniem podpisania umowy z wypożyczalnią.

Wynajem długoterminowy w TopCars – płatności

Firma wynajmująca auta długoterminowo przewiduje szereg rozwiązań, dzięki którym osoba prywatna może uregulować opłaty abonamentowe w sposób jak najbardziej wygodny dla klienta. Najczęściej wybieraną opcją jest rozłożenie abonamentu na wygodne płatności cykliczne regulowane co 30 dni. Istnieje również możliwość opłacenia abonamentu za cały okres najmu z góry.

Do umowy można też bezpłatnie dopisać dodatkowego kierowcę, nic nie stoi więc na przeszkodzie temu, aby korzystać z samochodu np. z partnerem/partnerką lub kimś z grona rodziny czy znajomych. Już dziś warto więc odwiedzić firmową stronę TopCars i wybrać samochód dla siebie.